Отборът на Зенит се класира за четвъртфиналите на Лига Европа, въпреки че загуби реванша си от турнира срещу Торино. Възпитаниците на Андре Вилаш-Боаш паднаха с 0:1 в Италия, но благодарение на успеха си с 2:0 в първия мач продължават напред в надпреварата.

Единственият гол в срещата падна последната 90-ата минута на мача, а негов автор стана Камил Глик. Защитникът на домакините се разписа след центриране отдясно и удар с глава.

Въпреки последвалото 6-минутно продължение на срещата, домакините така и не успяха да вкарат решаващия гол, който щеше да вкара мача в продължения.

Като цяло Торино бе по-активният състав на терена, докато футболистите на Зенит предимно се отбраняваха. Домакините имаха и няколко претенции за дузпи, които обаче не бяха уважени.

Така руският гранд намери място на четвъртфиналите, където вече са отборите на Брюж, Наполи, Динамо Киев, Фиорентина, Волфсбург и Севиля. Жребият е утре.