Отборът на Зенит се класира за осминафиналите в турнира за Купата на УЕФА. Тимът от Санкт Петербург продължава достойно да защитава приза, който завоюва миналата година, след като този път победи Щутгарт с 2:1 като гост и с общ резултат от 4:2 продължава напред.

Първото попадение падна в края на първото полувреме. В 42-та минута Дани проби по фланга, навлезе в наказателното поле, където намери Семшов, който откри за 1:0. малко преди това пък Анюков пропиля чудесна възможност.

В 80-та минута Гебхарт успя да преодолее защитата на Зенит и изравни за 1:1. Грешката бе поправена в 86-та минута, когато Отново Дани намери Файзулин, а той разстреля вратаря за крайното 2:1.

В следващия етап от турнира за Купата на УЕФА Зенит ще трябва да се изправи срещу Удинезе, който отстрани Лех Познан.

В друг мач от вечерта Тотнъм допусна да бъде отстранен от Шахтьор Донецк. „Шпорите” стигнаха до равенството 1:1 в мача-реванш, но всичко бе предрешено от първия двубой, който бе спечелен от Шахтьор с 2:0. В 56-та минута Джовани Дос Сантос вкара, а в 86-та Фернандиньо изравни с точен удар покрай вратаря на Тотнъм.

На осминафиналите Шахтьор Донецк ще се изправи срещу ЦСКА Москва, отстранил Астън Вила на Стилиян Петров.