Четвъртият кръг в група D на Лига Европа даде отговор на една въпросителна, но пък постави още много.

Зенит Санкт Петербург си осигури първото място в групата цели два мача преди края. В същото време обаче битката за втората позиция стана още по-интересена.

Зенит постигна това след успех с 2:1 над една от големите изненади на евротурнирите този сезон Дъндолк.

Джулиано даде аванс на руския гранд в 42-ата минута, но Дарил Хорган изравни за ирландците в 52-ата минута.

Отново Джулиано обаче донесе трите точки за Зенит с попадение в 78-ата минута.

В другия мач от тази група Макаби Тел Авив и АЗ Алкмаар не успяха да излъчат победител - 0:0.

Така Зенит води групата с 12 точки, но борбата за втората позиция се очертава ожесточена като за нея шанс имат и трите отбора. Дъндолк и Макаби са с по 4 точки, а АЗ е последен с 2.