Руският ФК Зенит надделя трудно с 3:2 като гост над гръцкия Лариса в мач от груповата фаза на турнира за Купата на УЕФА.

Двубоят на стадион „Пентасалико” бе изключително интересен, като и двата тима показаха добър футбол. Тимът на гостите първи създаде няколко опасности пред вратата на Лариса, като добри възможности пропуснаха Погребняк и Аршавин. Именно след комбинация между двамата в 39-ата минута Зенит все пак стигна до попадение, а негов автор стана Павел Погребняк.

Голът като че ли успокои възпитаниците на Дик Адвокаат, които през втората част отстъпиха инициативата на домакините. В 58-ата минута Лариса стигна до изравнително попадение, чрез Александру, а само четири минути по-късно Фотакис изведе домакините напред в резултата.

Все пак класата си каза думата и Зенит успя да се съвземе и да обърне изцяло резултата в своя полза. Първо Зюранов изравни, а Фатик Теке осигури трите точки за руския тим с попадение в 78-ата минута.

Така Зенит излезе на първо място в група А с актив от четири точки. Руснаците могат да бъдат изместени на върха от английския Евертън, който по-късно тази вечер гостува на Нюрнберг.