Ред Бул Залцбург се наложи с 2:1 като гост над Аустрия Карнтен в среща от деветия кръг на австрийското първенство. Съперникът на Левски в Лига Европа обаче потрепери в заключителните десетина минути от срещата, когато домакините имаха шанс дори да стигнат до равенство. С успеха Залцбург остава начело в Австрия със 17 точки в актива си.

След нулево първо полувреме, Залцбург откри в 60-та минута чрез Никола Покривац. Сомен Чой направи 0:2 в 72-та минута, но 10 по-късно Мартин Хиден върна надеждите на домакините. Все пак класата на Ред Бул си каза думата и гостите удържаха преднината си до последния съдийски сигнал.

В трети пореден двубой Хууб Стевенс използва един и същи стартов състав: Густафсон, Швеглер, Секагя, Афолаби, Улмер, Скимер, Покривац, Чой, Литгеб, Швенто, Янко.

След мача Стевенс коментира: „Когато водиш с 2:0, трябва да се бориш за този резултат, да го пазиш като държиш топката. Ние не съумяхме да я контролираме, и затова дадохме шанс на съперника. Това е единственият ми упрек към отбора.”