Съперникът на Левски в групите на Лига Европа Залцбург постигна убедителна победа в шестия кръг от австрийската Бундеслига. Тимът на Хууб Стевенс се наложи над аутсайдера Капфенберг с 4:0 и оглави класирането с 13 точки в актива си, преди дербито на столицата между Аустрия и Рапид Виена утре.

Три от попаденията паднаха още преди почивката, като точни бяха Циклер в 11-та, Чай в 14-та и Циомер в 36-та минута. През второто полувреме Покривац реализира и четвърти гол, за да оформи крайния резултат в 61-та минута.

Залцбург бе в пъти по-добрият отбор на терена, като отправи цели 31 удара към вратата на скромния Капфенберг, а гостите успяха да стрелят едва три пъти в рамката. Притежанието на топката също категорично бе за домакините, както и броят изпълнени корнери – 17 срещу само три.

Ред Бул игра в състав: Еди Густафсон, Милан Дудич, Кристиан Швеглер, Бари Опдам, Андреас Улмер, Томас Аугустинусен (Литгеб 78`), Сомен Чой (Владавич 63`), Душан Свенто, Симон Циомер (Покривац 55`), Александър Циклер, Марк Янко.

В следващия кръг Залцбург гостува на Рапид Виена на 13 септември.