Отборът на Волфсбург разби с 3:0 като гост тима на Малмьо и се класира за осминафиналите на Лига Европа. „Вълците” продължават напред след общ резултат 5:1. Головете на "Суидбанк Щадион" реализираха Йосип Брекало през първото полувреме и Яник Герхард и Жоао Виктор през второто.

В същото време швейцарският Базел се поздрави с втора поредна победа над кипърския АПОЕЛ Никозия. След победата с 3:0 като гост, сега швейцарците се наложиха с 1:0. Единственото попадение вкара Фабиан Фрей от дузпа в 38-мата минута, а през второто полувреме АПОЕЛ на свой ред пропусна 11-метров удар чрез Томас де Винченти.

Австрийският ЛАСК спечели в Линц с 2:0 срещу холандския АЗ Алкмаар и с общ резултат 3:1 също продължава напред. Головете за успеха на ЛАСК вкара Марко Рагуц, който откри от дузпа в 44-тата минута и оформи крайния резултат в 50-ата. В 88-мата минута Филип Вийзингер от състава на ЛАСК получи втори жълт картон и домакините завършиха мача с 10 души.