Шампионът на Германия Волфсбург победи изключително драматично с 2:1 след продължения Рубин Казан и се класира за четвъртфиналите на Лига Европа с общ резултат 3:2.

Мачът започна отлично за руския шампион, който поведе още в 21-та минута, когато Бухаров асистира на Касаев, който простреля Хиц.

Домакините обаче успяха да изравнят през второто полувреме, след като в 58-та минута Шимунек подаде към влезлия като резерва Обафеми Мартинс, който направи безпомощен Рижиков.

До края на редовните 90 минути играчите на Волфсбург имаха надмощие и можеха да отбележат победното попадение, но в крайна сметка мачът стигна до продължения.

В 108-та минута Сесар Навас задържа Един Дзеко и испанският бранител на Рубин бе изгонен за втори жълт картон.

Домакините стигнаха до победното попадение, след като в 119-та минута футболистите на Рубин загубиха топката и играчите на шампиона на Германия бързо успяха да организират контраатака, при която Обафеми Мартин направи добър пробив и подаде към Кристиан Гентнер, който от границата на наказателното поле на гостите прати топката в долния ляв ъгъл на Рижиков за крайното 2:1.

Така Волфсбург се класира за четвъртфиналите на Лига Европа и е вторият немски отбор стигнал до тази фаза на турнира.