Българският вратар Владислав Стоянов и неговият тим Шериф Тираспол постигнаха хубава домакинска победа над гранда Динамо Киев с 2:0. Това е първи успех за молдовците в група Е на Лига Европа, а поражението остави киевчани само с точка на последното място. След първите две срещи от групата, лидер е БАТЕ Борисов с 4 точки, а АЗ Алкмаар и Шериф имат по три.

Стоянов по традиция бе титуляр на вратата на отбора от Тираспол, и спаси всички удари към своята мрежа.

Пред 14000 зрители, Шериф отбеляза и двата гола още през първото полувреме. Александр Ерохин откри още в осмата минута, а в 37-та Джими Дъглас Франса направи 2:0 от дузпа.

В следващия кръг, на 21 октомври, Шериф посреща БАТЕ Борисов, а АЗ Алкмаар е домакин на Динамо Киев.