Спортинг Лисабон се класира за полуфиналите в Лига Европа, където ще приеме Атлетик Билбао. Португалците завършха 1:1 в реванша в Украйна срещу Металист Харков и след успех с 2:1 преди седмица прескочи четвъртфиналите.

Гостите обаче потрепериха за крайния успех, след като допуснаха да бъдат изравнени в средата на второто полувреме и при нов гол, мачът можеше да отиде на продължения. В 64-та минута пък домакините от Харков изпуснаха дузпа.

Малко преди почивката Спортинг октри резултата. В 44-та минута Рики Ван Волсфсвинкел с глава реализира за 1:0.

В 57-та минута обаче украинците изравниха чрез Джонатан Кристалдо, който бе точен за 1:1, след асистенция на резервата Марко Девич.

Домакините имаха идеана възможност да стигнат до пълен обрат в 64-та минута, когато получиха правото да изпълнят дузпа. Зад бялата точка застана Хавиер, чийто удар обаче бе спасен от Руи Патрсио.

До края на двубоя повече попадения не паднаха и така Спортинг продължи напред.

Първата полуфинална среща между Спортинг и Атлетик Билбао е на 19-ти април, а реваншът е на 26-ти.