Рубин Казан направи важна крачка към класирането в елиминационната фаза на Лига Европа, след като победи с 4:0 белгийския Зулте Варегем. В първия си мач Рубин бе победил Марибор с 5:2, така че води в група D с пълен актив от 6 точки.

Всичко по-интересно на стадион "Централний" в Казан се случи през второто полувреме, когато паднаха и четирите гола. Резултатът бе открит след час игра, благодарение на автогол на Фредерик Дуплус. Роман Еременко удвои преднината на Рубин след асистенция на Гьокдениз Карадениз, а Александр Рязанцев вкара за 3:0 в 81-а минута. Крайното 4:0 оформи Бибрас Начо в самия край на мача.

Вижте ГОЛОВЕТЕ в мача ТУК!

В другия мач от групата Уигън е домакин на Марибор от 22.05 часа.

Шахтьор Караганди и Макаби Хайфа завършиха наравно 2:2 в друг от ранните мачове в Лига Европа.

Казахстанците водеха с 2:0 на почивката след голове на Андрей Финонченко и Евгений Тарасов в края на първата част. През второто полувреме обаче Макаби стигна до хикса след попадения на Хен Езра в 54-а минута и на Алон Тургеман в 79-а.

Двата отбора бяха загубили първите си мачове, така че за тях това бе първа точка в надпреварата. В другия мач от групата АЗ Алкмаар е домакин на ПАОК.