Олимпиакос оцеля в московския студ и направи крачка към осминафиналите на Лига Европа, след като победи с 1:0 като гост Рубин Казан. Първата среща от 1/16-финалите между двата отбора се игра с ранен час заради студа в Москва, като по време на двубоя температурата бе минус 13 градуса.

Северноирландският вратар Рой Керъл спаси дузпа и се превърна в герой при победата на Олимпиакос с 1:0 като гост срещу Рубин Казан в първа среща от 1/16 финалите в европейския клубен турнир Лига Европа.

Испанският полузащитник Давид Фустер се разписа с удар отблизо в 71-ата минута.

Две минути по-късно вратарят Балаш Медиери беше изгонен от игра с директен червен картон заради нарушение в наказателното поле срещу Гьокдениз Карадениз от Рубин.

Керъл се появи в игра като резерва и с първото си докосване на топката спаси 11-метровия наказателен удар, изпълнен от Бебрас Начо.

Олимпиакос е домакин на мача-реванш, който ще се играе в Гърция следващия четвъртък.

szólj hozzá: Rubin Kazan 0-1 Olympiakos