Металист Харков не остави съмнение кой е най-добрият отбор в група К на Лига Европа, след като победи с 2:0 гостуващия Байер Леверкузен. Преди мача двата тима оглавяваха класирането с по 10 точки, но сега германците със сигурност ще финишират на втората позиция.

В другия мач, който нямаше никакво отношение към първите две места, Розенборг и Рапид Виена сътвориха истинско зрелище с два обрата, в което в крайна сметка триумфираха норвежците с 3:2.

„Аспирините“ излязоха в решителния сблъсък срещу украинския хит в доста променен състав и без най-добрите си играчи Андре Шюрле и Щефан Кислинг. Въпреки това през първата част германците стояха равностойно на противника си, който заложи на оптималния си състав. Играчите на Саша Левандоски и Сами Хупия дори първи стигнаха до точен удар, но стражът Гориянов отрази изпълнението на Ренато Аугусто в 20-ата минута. В 34-ата пък Марко Торсиглиери можеше да отбележи за Металист, но в последния миг защитник изчисти удара му.

Второто полувреме стартира ударно за украинците, които поведоха само след 25 секунди игра. Фининьо пусна дълъг пас над отбраната, а Джонатан Кристалдо от въздуха засече топката право във вратата.

Двата тима продължиха да си разменят опасни атаки, но в 85-ата Клейтон Шавиер сложи точка на спора след много красива комбинация. Торсиглиери проби отдясно и центрира към Тайсон, който се обърна и подаде на Шавиер. Последният с плътен удар не остави шанс на Бернд Лено.

szólj hozzá: Kharkiv vs Bayer Leverkusen - 2-0 (All Goals)

Розенборг пък тръгна чудесно в своя мач, като откри резултата срещу Рапид в 28-ата минута след брилянтно индивидуално изпълнение. Джон Чибуйке пое центрарине, дошло от десния фланг, финтира трима бранители и вкара със силен удар покрая Ян Новота.

Втората част обаче почна по коренно различен начин, като в 53-ата Томаш Шрамел посрещна една изчистена топка с мощен шут от границата на наказателното поле и я прати право до дясната греда. В 66-ата нещата съвсем се влошиха, след като Рапид стигна до обрат. Вратарят Лунд Хансен първо парира опасен изстрел на Харалд Пихлер, но нямаше какво да стори при добавката на Терънс Бойд.

Норвежците обаче успяха на свой ред да обърнат само за три минути. В 76-ата Тарик Елионуси изравни, а в 79-ата Раде Прика по неспасяем начин засече центриране на Йонас Свенсон отляво.

szólj hozzá: Rosenborg vs Rapid Wien - 3-2 (All Goals)

В крайна сметка Металист печели групата с 13 точки, въпреки оставащия още един кръг, а Байер ще завърши на второ място със събраните дотук 10 точки. Розенборг е трети с 6, а Рапид с 5 последователни загуби е последен.