Олимпик Лион уверено крачи към 1/4-финалите на Лига Европа, след като в първи мач срещу Виктория Пилзен разби гостите си с 4:1. Два гола за успеха реализира халфа Гейда Фофана, а по едно добавиха Александър Лаказет и Арнолд Мвуемба.

Двубоят на „Жерлан“ обаче съвсем не предващаваше разгром за Виктория. Гостите успяха да поведат още в 3-ата минута, когато Томаш Хорава надскочи отбраната и с глава откри резултата с изстрел до дясната греда.

Лион веднага натисна и в 12-ата равенството бе възстановено. Мвуемба центрира перфектно от корнер, а кълбото стигна право до Фофана, който от няколко метра бе безпогрешен. До края на първата част двата тима си размениха по няколко опасности, ала се оттеглиха на почивка при 1:1.

Тя се отрази по-добре на „хлапетата“ и в 53-ата минута Стеед Малбранк с чудесен пас намери Лаказет в наказателното поле, а нападателят шутира прецизно в долния десен ъгъл. Ключовият момент бе буквално в ответната атака на Пилзен, но Милан Петржела от чиста позиция прати кълбото високо над гредата.

В 61-ата Мвуемба доведе нещата до 3:1, като отново Малбранк асистира. Този път ветеранът центрира умело, а неговият партньор в халфовата линия стреля по тревата покрай безпомощния вратар.

Двадесет минути преди края интригата окончателно приключи, след като Фофана се разписа за 4:1 със зрелищно воле.

ВИДЕО ОТ УСПЕХА НА ЛИОН - ТУК!

В друг от 1/4-финалите тази вечер АЗ Алкмаар взе минимален аванс от 1:0 срещу Анжи Махачкала на свой терен преди реваншите след седмица. Единственото попадение реализира Арон Йохансон от дузпа в 31-ата минута. Играчът на домакините обаче имаше огромна доза шанс при изпълнението, след като вратарят на руснаците Михаил Кержаков усети посоката и на пръв поглед отрази топката, която обаче въпреки това се претъркули в мрежата.