Байер Леверкузен и Металист Харков на практика си осигуриха класиране в следващата фаза на Лига Европа. Двата тима постигнаха убедителни победи в мачовете си от група К на надпреварата, съответно над Рапид Виена и Розенборг.

„Аспирините“ взеха трите точки след успех с 3:0 в Германия. Хегелер откри за домакините рано през първата част, а през второто полувреме Шурле и Карвахал оформиха крайния резултат.

В другия мач домакините от Харков също нямаха проблеми. Тайсон откри резултата още в 4-ата минута, а няколко преди края на полувремето Докал изравни.

През втората част обаче, футболистите на Металист не оставиха съмнение в класата си и с нови два точни изстреля предрешиха крайния победител в двубоя. Хавиер направи 2:1 в 70-ата минута, Торес оформи крайното 3:1 в даденото от съдията продължение.

Така Лереркузен и Металист се откъснаха на първите две места в група К. “Аспирините“ са лидери с 10 точки, със същия актив Металист е втори. Розенборг е трети с три пункта, докато Рапид няма спечелена точка след изиграването на четири мача до този момент.