Спортинг Лисабон загуби последния си мач преди гостуването на Левски в Лига Европа на стадион Георги Аспарухов в четвъртък.

Бившият отбор на Ивайло Йорданов падна с 1:2 като гост на Витория Сетубал в осминафинал за Купата на Португалия и отпадна от турнира.

Домакините дръпнаха с 2:0 през първата част с голове на Неи Сантос (30’) и Зека (34’), а в 76-ата минута Лиедсон вкара единственото попадение за игралия с титулярите си тим на Спортинг.

На Герена Пауло Серджио обаче може да пусне и някои от резервните си играчи, тъй като тимът му вече си гарантира първото място в Група C на Лига Европа.

Съставът на Спортинг Лисабон: Руи Патрисио, Андерсон Полга, Жоао Перейра, Евалдо (61’-Симон Вукчевич), Даниел Карисо, Маниш, Педро Мендеш, Андре Сантош, Хелдер Пощига, Лиедсон, Хайме Валдес (74’-Карлос Салейро).