Може би голът на вечерта в Лига Европа бе реализиран в съседското дерби между холандския Фейенорд и белгийския Стандард Лиеж, завършило 2:1.

В 47-ата минута холандците откриха с рядко срещано попадение, дошло след английско изпълнение на тъч.

Мощно хвърлената топка с ръце към наказателното поле на Стандард тупна, прескочи куп от играчи на двата отбора, а след това и вратаря на белгийците и влезе в мрежата. Ако никой не бе докоснал топката, гол в полза на Фейенорд не биваше да бъде отсъден, но се оказа, че в ситуацията съвсем леко докосване е направил Свен ван Бек, с което ротердамци откриха резултата.

В 65-ата минута Стандард изравни, благодарение на Виера, но 6 минути преди края Фейенорд стигна до победата с 2:1 с решителния гол на Ману.

Другият мач в група „G” завърши с равенство 2:2 между Риека и Севиля.

В класирането водят севилци с 4 точки, пред Стандард и Фейенорд с по 3 и Риека с 1 точка.