Базел извоюва ценна победа с 2:0 над коравия тим на Днипро Днипропетровск в първия мач помежду си от елиминационната фаза в Лига Европа. Въпреки че гостуваха, украинците бяха по-активният тим на терена, но швейцарците успяха да реализират повечето от своите положения.

Първите минути на мача преминаха при поделено надмощие, но в 23-ата домакините успяха да открият. Кабрал се пребори за топката и с мек пас изведе Валентин Щокер сам срещу вратаря и крилото лесно преодоля Ян Лащувка.

Днипро можеше да се върне в мача в 37-ата, когато Коноплянка засече центриране на Кравченко от ъглов удар, но защитник изби от голлинията.

След почивката украинците продължиха да търсят настойчиво гола, но Ян Зомер на няколко пъти отказа нападателите. Вместо това в 67-ата минута Щокер центрира от ъглов удар вдясно от вратата, а високият Марко Щрелер без проблеми се справи с бранителите около себе си с глава направи 2:0.

Резултатът се запази до края и дава известно предимство на швейцарците преди реванша, който е другият четвъртък.