АЗ Алкамаар и ПАОК не се победиха в последния си мач от груповата фаза на Лига Европа, като завършиха при 2:2. Чрез този двубой се реши първото място в група L. Двата състава имат еднакъв точков актив, като АЗ оглави класирането, заради поведе голове отбелязани на чужд терен в директните сблъсъци. Първият мач между двата тима завърши при 1:1.

ВИДЕО!

Гостите поведоха след малко повече от половин час игра. Томас Фин се разписа за 0:1 в 31-ата минута, но само след 6 минути Лукас възстанови равенството, след точно реализирана дузпа - 1:1.

След почивката, в 71-ата минута, главният рефер отсъди 11-метров наказателен удар в полза на холандците, а Дони Гортер не сгреши за 1:2. В даденото от съдията продължение домакините върнаха равенството след попадение на Поцоглу – 2:2.

В класирането АЗ и ПАОК имат равен актив – 12 точки, но АЗ има повече отбелязани голове на чужд терен в директните мачове.

В другия мач от групата, Макаби Хайфа победи с 2:1 Шахтьор Караганда и напусна турнира с успех. Двубоят бе временно прекъснат през втората част заради токов удар.

Гостите поведоха в 44-ата минута след точно реализирана дузпа на Каняс. Но през втората част Гьозлан (в 76-ата минута) и Абухазира (в 84-ата минута) обърнаха резултата и донесоха успеха на своя тим.

ВИДЕО!

Макаби финишира на 3-о място с 5 точки, а тимът от Караганда е последен с 2 пункта.