Атлетико Мадрид сдаде титлата в Лига Европа. Това стана, след като испанският тим отпадна от от тазгодишното издание на турнира от Рубин Казан.

В реванша от 1/16-финалите Атлетико победи с 1:0 Рубин на „Лужники“, но преди седмица в Испания руският клуб спечели с 2:0 и така продължава напред с общ резултат 2:1.

Единственото попадение в Москва тази вечер бе дело на звездата на „дюшекчиите“ Радамел Фалкао. Той бе точен в 84-та минута, когато даде надежди на испанците, че могат да стигнат до равенство в общия резултат.

В самия край на срещата, пък в 89-та минута, Сесар Навас бе изгонен за директен червен картон и остави домакините с човек по-малко. Навас бе санкциониран за груб фаул срещу Фалкао.

Въпреки това обаче в оставащото време и три минутното продължение, селекцията на Диего Симеоне не успя да се възползва от предимството си.

Така, шампионът Атлетико Мадрид няма да може да защити титлата си от миналата година, а за осминафиналите в Лига Европа се класира Рубин Казан.

В следващия кръг пък Рубин ще се изправи срещу победителя от сблъсъка между Леванте и Олимпиакос.