Атлетико Мадрид постигна убедителна победа с 3:1 при гостуването на Лацио в първия 1/16-финал между двата отбора в Лига Европа. По този начин „дюшекчиите“ направиха важна крачка по пътя към осминафиналите в турнира.

Мирослав Клозе даде гол аванс за Лацио в 19-та минута, но само шест минути по-късно Адриан изравни резултата.

Атлетико Мадрид поведе в резултата в 37-та минута, когато Диего намери Фалкао и той прати топката във вратата на Маркети.

Атлетико Мадрид вкара и трети гол в срещата в 63-та минута, когато Фалкао отново изригна и отбеляза своя втори гол.

szólj hozzá: Lazio v Atletico M. 1:3 Goals

Металист Харков разби с 4:0 като гост Залцбург.

Тайсън бе точен още в 1-та минута, а Кристалдо се разписа в 37-та и 41-та. Девич в 90-та оформи разгромната победа за украинците.

Виктория Пилзен направи 1:1 при домакинството си на Шалке 04.

Чехите поведоха с гол на Дарида в 22-та минута, а Клаас Ян Хунтелаар вкара важния изравнителен гол за Шалке в 75-та минута.

Легия Варшава изпусна да победи Спортинг Лисабон и двата отбора завършиха 2:2.