Олимпик Марсилия инкасира изключително срамна загуба с 0:3 при гостуването си на АЕЛ Лимасол в последния си мач в Лига Европа за сезона, докато Борусия Мьонхенгладбах изпрати непоклатимия лидер в тази група С Фенербахче със звучно 3:0.

В Кипър треньорът на французите Ели Боп реши да не рискува титулярите в сблъсък без значение и пусна доста от резервите си.

Те издържаха цели 41 минути срещу вдъхновените домакини, които откриха след изпълнение на корне. Едмар центрира в наказателното поле, където Орландо Са надскочи всички и стреля с глава. Топката се удари в тревата и прехвърли застаналия на гредата Касим Абдала за 1:0.

През втората част сценарият се повтори, като домакините отново нанесоха удара си в заключителните минути. Първо в 79-ата Крис Диксън центрира много добре отдясно, като изведе Едмар на празна врата, който без проблем реализира. Само три по-късно Доса Жуниор засече поредното центриране от ъглов удар право до гредата зад безпомощния Брачиляно.

В Турция пък Фенербахче допусна доста конфузна загуба с 0:3 от Борусия Мьонхенгладбах, след като в първия мач помежду им бе стигнал до успех с 2:4.

Наказателната акция на „зебрите“ започна в 23-ата минута, когато Толга Чъгерчъ с красив фалцов удар откри, а пет по-късно Майк Ханке се разписа от дузпа, изпращайки топката в горния ъгъл.

Крайното 3:0 оформи Люк де Йонг в 79-ата, когато също с много хубав шут препарира вратарят Мерт Гюнок.

Въпреки загубата Фенербахче нямаше как да бъде изместен от първото място, докато второто бе резервирано за Борусия. Марсилия остана на трета позиция с 5 точки, докато АЕЛ завърши последен с 4.