Вердер загуби с 1:3 гостуването си на Аякс в Амстердам, но въпреки това тимът от Бремен продължава напред с общ резултат 4:3, в първия мач 3:0.

Младият отбор на Хенк Тен Кате направи всичко по силите си и изигра чудесен мач, но тежката загуба в първия двубой си каза думата.

Двата отбора си размениха по едно попадение през първото полувреме. Още в 4-та минута Леонардо окрили домакините, като прати топката с левия крак в противоположния ъгъл на вратата, пазена от Тим Вийзе.

В опитите си да бележат попадения обаче Аякс забрави за защитата и само 10 минути по-късно Уго Алмейда възстанови равенството след пас на Тим Боровски.

До края на първата част Аякс доминираше, но играчите в бяло-червено така и не материализираха преимуществото си.

С деветия си гол за сезона Клаас Ян Хунтелаар направи 2:1 след час игра. Младият голмайстор на Аякс се разписа след хубаво подаване на Бабел. Самият Бабел върна надеждите на домакините с гол в 74-та минута, който обаче се оказа последен в мача.

В следващия кръг Вердер ще срещне испанския Селта.