Вердер продължи победния си ход в турнира за Купата на УЕФА, след като успя да победи като гост с минималното 1:0 тима на Селта (Виго). Победният гол в мача вкара Алмейда в 84-та минута.

Гостите играха по-добре през целия мач, но не успяха да реализират създадените си положения. Клозе и Хунт си партнираха много добре в атаката на „зелените”, а Диего ги захранваше с чудесни пасове. В 32-та минута един опасен удар на бразилеца бе спасен в последния момент от вратаря на домакините Естебан.

През вторите 45 минути Селта създаде две опасни положения, но те бяха пропилени от Баяно.

Селта: Естебан, Леки, Тамаш, Пласенте, Яго, Нунйес (74’ Де Ридер), Лопес, Гарсия, Йонатан, Нене (46’ Баяно), Канобио.

Вердер: Вийзе, Налдо, Воме, Мертезакер, Вранйеш, Фрит, Диего (65’ Шулц), Даниел Йенсен, Фрингс, Клозе (65’ Алмейда), Хунт.