Вердер (Бремен) изпусна да победи като гост АЗ Алкмаар в мач от 1/4-финалите на Купата на УЕФАи срещата завърши 0:0. Всичко ще се реши на реванша следващата седмица на 12-ти април на „Везерщадион”.

През първото полувреме Мирослав Клозе имаше две ситуации да отбележи гол, като най-изгодно бе положението в 30-та минута, когато Миро излезе очи в очи с вратаря Ватерман, но стреля в аут.

През втората част домакините изравниха играта и започнаха да атакуват по-често, но Вердер сътвори доста опасни контраатаки, които бяха пропиляни от Вранйеш и Диего. За Аз най-чистото положение изпусна Шота Арвеладзе, който излезе сам срещу Вийзе, но стреля право в него.

Вердер отправи 10 удара към вратата на съперника, но нито един не успя да влезе в мрежата на отбора от Алкмаар.