Вердер Бремен и Атлетик Билбао ще определят победителя в група L в последен мач помежду си, след като днес постигнаха победи. Немският тим се наложи с 4:1 над Насионал, а Атлетик победи като гост с 3:0 Аустрия Виена.

Наставникът на Вердер Томас Шааф даде почивка на повечето си титуляри, а гостите играха с най-добрия си състав, но въпреки това не поднесоха изненада. Повечето положения за Насионал идваха след грешки в отбраната на тима от Бремен, включително и на резервния вратар Себастиен Миелиц.

Два бързи гола на Маркус Розенберг, в 31-та и 34-та минути, допълнително понижиха темпото на игра. Действията се развиваха в центъра на терена, и Вердер все по-лесно стигаше до опасности пред вратата на португалците.

Малко след като измина час игра, футболистите на Насионал все пак стигнаха до попадение във вратата на Миелиц. Точно след поредния пропуск за Вердер, Рубен Микаел стреля точно от пряк свободен удар, а стражът на германците дори не реагира.

Насионал заигра по-добре след като върна един гол, и малко по-късно Андре Матеус стреля отдалеч, а Миелиц с мъка изби. Гостите претендираха и за дузпа, но реферът остана безмълвен.

Вердер имаше нужда от малко време, за да реагира, но го направи подобаващо. В 84-та минута Марин центрира за Морено, който с глава реши изхода от срещата. В 90-та бе оформен и крайният резултат, когато самият Марин се разписа във вратата на Насионал.

Два гола на Йоренте, и един на Сан Хосе бяха достатъчни за категоричния успех на Атлетик Билбао при гостуването във Виена на местния Аустрия. Двубоят бе прекъснат за кратко, след нахлуване на фенове на терена.

Преди последния кръг на Лига Европа, Вердер Бремен има 13 точки, Атлетик Билбао е с 10. Насионал и Аустрия Виена са с по две точки.