Доскорошния национален селекционер на Холандия Марко Ван Бастен изрази задоволство от първата си победа в Европа на клубно ниво.

Воденият от Ван Бастен Аякс разгроми с 4:1 като гост в Белград отстранилия Локомотив София Борац Чачак в първа среща от първия кръг на Купата на УЕФА.

Първият гол за гранда от Амстердам вкара игралият пред родна публика сръбски национал Миралем Сюлеймани още в 11-ата минута, а Луис Суарес удвои преди почивката. През втората част Драган Милованович намали, преди Клаас Ян Хунтелаар да вкара още два гола за Аякс.

„Щастлив съм, че спечелихме първия си мач в Европа през този сезон. Първият гол ни даде самочувствието да контролираме играта и да вземем категорична победа”, каза Ван Бастен.