Валенсия постигна изключителна трудна победа с 3:0 след продължения срещу Брюж в мач реванш от 1/16-финалите на Лига Европа. По този начин „прилепите” се класираха за осминафиналите на турнира с общ резултат 3:1.

Мачът започна отлично за домакините, които поведоха още в 19-та секунда, когато Мигел подаде към Хуан Мата, който с премерен удар прати топката в десния ъгъл на Стийнен.

Натискът на Валенсия продължи, но сериозни пропуски направиха Давид Вия, Хуан Мата и Пабло Ернандес.

През второто полувреме футболистите на Валенсия продължиха да пропускат, като най-чистите положения бяха опропастени от Вия и така се стигна до продълженията в мача.

Валенсия успя да стигне до втори гол в 97-та минута, когато Банега изведе в добра позиция Пабло Ернандес и той преодоля Стийнен за 2:0.

В 117-та минута Хоакин изведе зад отбраната на Брюж Ернандес, който премина Стийнен и на празна врата прати топката във вратата за крайното 3:0.

По този начин Валенсия се класира за осминафиналите на Лига Европа, където ще играе срещу Вердер Бремен. Първият двубой е на 11 март, а реваншът е на 18 март.