Валенсия разгроми Розенборг с 4:0 като гост в среща от група G за Купата на УЕФА. Испанците се справиха перфектно с условията в мразовитата норвежка вечер, макар и да не постигнаха успеха си толкова лесно, колкото изглежда от резултата. Чак до 77-та минута те имаха преднина от един-единствен гол. За оставащите 15-тина минути обаче „прилепите” нанизаха още три попадения.

Резултатът откри Мата в 22-та минута, когато прати с глава топката точно под гредата. Само четири минути по-късно нов гол на Мата бе отменен заради засада. Пабло вкара гола на успокоението за Валенсия в 77-та минута, когато излъга половината защита на Розенборг и стреля неспасяемо във вратата на домакините. Рубен Бараха в 88-та и Хоакин в 90-та оформиха разгромната разлика.

В другия мач от групата Брюж и Сент Етиен завършиха наравно 1:1. И двете попадения бяха дело на футболисти на домакините от Белгия, като Алкарас си вкара автогол в края на първото полувреме, а Варгас изравни в началото на второто.