Отборът на Уест Хем направи първата си крачка от тазгодишната кампания в Лига Европа. „Чуковете“ се наложиха с 3:0 над Луситанос в мач, който се игра на „Ъптън парк“.

Съставът на Уест Хем почти сигурно се класира за втория квалификационен кръг на турнира, въпреки че след седмица предстои реванш в Андора.

Английският тим получи право на евроучастие през квотата за феърплей, а новият мениджър Славен Билич изгледа срещата от трибуните.

Домакините поведоха с 1:0 в 40-ата минута на срещата. 28-годишният Мауро Сарате подаде отдясно към Диафра Сако, който отговори по-най-добрия начин на паса – с гол.

Само седем минути по-късно, във втората минута на продължението на полувремето, сенегалският нападател отново бе точен за 2:0.

В 58-ата минута падна и третият гол, след като Матю Джарвис подаде на Джеймс Томкинс, а той от своя страна реализира за крайното 3:0. До края на срещата домакините можеха да увеличат преднината си, като за статистиката уцелиха и греда.