Шахтьор Донецк и миналогодишния победител в турнира за Купата на УЕФА Севиля завършиха 2:2 в първия мач от 1/8-финалите на надпреварата. Съдията Виктор Касай се превърна в главно действащо лице за двубоя, като си позволи да отсъди цели три дузпи за 90 минути.

Гостите от Украйна успяха да обърнат испанския тим, въпреки че в още в 8-та минута Марти реализира от дузпа.

В 22-та вкара Хубшман, а в 60-та от дузпа се разписа Матусалем. Крайното 2:2 оформи Мареска отново от дузпа.

Стартов състав на Севиля: Палоп, Алвеш, Ескюде, Наваро, Пуерта, Поулсен, Марти, Валенте, Алфаро, Навас, Кержаков

Стартов състав на Шахтьор: Шуст, Чигрински, Хюбшман, Шевчук, Сърна, Дуляй, Матусалем, Фернандиньо, Елано, Биелик, Брандао