Тотнъм загуби с 0:1 при визитата си на Бешикташ на Олимпийския стадион в Истанбул и по този начин лондончани отстъпиха първото място в група „С“ на Лига Европа. Двубоят се превърна в истински кошмар за „шпорите“, а срещата на два пъти бе прекъсвана заради токови удари.

В крайна сметка заради аварии с осветлението срещата завърши с 30 минути след останалите. Дженк Тосун в 59-ата минута вкара единствения гол в мача.

Срещата беше спряна в 8-ата минута на мача при резултат 0:0 заради проблеми с електрозахранването, довели до слабо осветление. Шведският съдия Стефан Йохансон прибра и двата отбора в съблекалните на стадион Ататюрк. 15 минути по-късно проблемът беше отстранен и срещата продължи своя ход.

Роберто Солдадо имаше добра възможност да вкара в 16-та минута, но ударът му бе отразен от Толга Зенгин.

В 30-та минута Олкай Сахан пробва хубав удар, но топката премина над напречната греда и излезе в аут.

Бешикташ заигра много по-добре през второто полувреме. В 59-та минута след удар на Дженк Тосун топката срещна напречната греда.

В следващата ситуация Бешикташ поведе в резултата. В 59-та минута Олкай Сахан подаде към Дженк Тосун, който отблизо преодоля Мишел Ворм и вкара за 1:0.

Десет минути по-късно Керим Коьонлу направи добра атака, след което стреля, но топката премина на сантиметри в страни от левия стълб на вратата на Ворм.

Така Бешикташ постигна важна победа и завърши на първо място в групата, докато Тотнъм остана на втора позиция.

В другия мач от групата Партизан и Астерас Триполис завършиха 0:0.