Съперникът на Левски в Лига Европа Дъндолк записа тежка загуба четири дни преди мача си с българския отбор. В мач от 21-вия кръг на ирландското първенство, Дъндолк загуби с 0:4 като гост на лидера в класирането Шамрок Роувърс.

По два гола на Чембърс и на Туиг донесоха успеха за Шамрок, който дори можеше да бъде по-убедителен, ако не бяха отличните намеси на вратаря на Дъндолк Мат Грег.

Съперникът на Левски, който бе спечелил предишните си два мача срещу Роувърс през сезона, започна добре мача и в 6-та минута уцели греда чрез Рос Гейнър, но с това се изчерпаха добрите ситуации пред вратата на домакините.

В класирането Дъндолк е на пето място с 31 точки от 20 мача, на 7 зад Роувърс, който има и мач повече. Първият мач между ирландците и Левски е в четвъртък от 20.45 часа.

Съставът на Дъндолк в мача с Шамрок Роувърс: Грег, Кели, Хатсуел, Милър, Меър, Каули, Гейнър, Мърфи (МакГиган 45’), МакДонъл, Мулвена (58’ МакГоуън), Фен