Съперникът на Локомотив София в турнира за Купата на УЕФА Оцелул допусна втора поредна загуба в румънското първенство. Българският защитник на тима от Галац Живко Желев игра цял мач при поражението с 0:1 като гост на Пандури.

Така вече втори кръг от старта на шампионата на северната ни съседка, Оцелул не може да вземе точка.

Двубоят бе напрегнат, като реферът Андрей Йонита вдигна седем жълти картона, а в края на първото полувреме остави Оцелял с 10 души на терена, след като вдигна червен на бившия футболист на Берое Едуард Ратников. Точно преди това Пандури пропусна да открие резултата от дузпа, като ударът на Илие Йордаче бе спасен от стража на Оцелул Паулиус Грибаускас.

Най-дейният футболист на домакините Ливиу Михай донесе успеха на Пандури в 55-та минута, когато реализира единствения гол в мача.

Старши треньорът на Оцелул Петре Григораш направи само две смени, като пусна в игра Рамсес Гадо и Павел Беганси на местата на Георге Богиу и Кристиан Сарги.