Отборът на Байер Леверкузен записа победа с 1:0 като гост на Спортинг Лисабон в първия мач от 1/16-финалите на Лига Европа. Единственият гол в срещата падна преди почивката и бе дело на Карим Белараби.

Немският тим, дори и чисто статистически, създаде повече положения пред вратата на противника.

В 26-ата минута на мача Тин Йедвай центрира в пеналта, където Карим Белараби не сгреши от непосредствена близост за 1:0.

В 74-ата минута португалците сами усложниха ситуацията си, след като останаха с човек по-малко. Рубен Семедо фаулира съперник в центъра на терена и получи втори жълт картон.

В края на срещата Карим Белараби имаше прекрасна възможност да увеличи разликата, но стреля в страни от дясната греда.

Реваншът е след седмица, на 25 февруари.