Гент направи атрактивно домакинско равенство 4:4 срещу Вестерло в двубой от 16-ия кръг на белгийския шампионат.

Следващият съперник на Левски в Лига Европа поведе с 3:0 с голове на Тим Смолдерс (5’), Шломи Арбайтман (37’) и Свийн де Смет (49’).

Вестерло обаче набързо изравни до 3:3 с две попадения на Пауло Енрике и автогол на Тим Смолдерс между 60-ата и 70-ата минути.

Резервата Ибрахима Конте направи 4:3 за Гент в 78-ата, а влезлият току що Даниел Чавес изравни в последната минута за крайното 4:4.

Съперникът на Левски запази третото си място в класирането с 29 точки, като са на седем точки зад водача Генк.

Съставът на Гент срещу Вестерло: Йоргачевич, Вилс, Шулер, Уолъс, Барич, Тайс (42’-Гронден), Смолдерс, Де Смет (66’-Конте), Любянкич, Арбайтман (83-Лепойнт), Ел Ганаси.