Металист Харков, който изглежда е тазгодишната сензацията в Лига Европа, разгроми с 4:1 у дома Ред Бул Залцбург в реванша от 1/16-финалите и се класира напред с повече от категоричния общ резултат 8:1.

Гостите от Австрия започнаха лошо мача в Украйна, след като Мартин Хинтерегер си вкара автогол в 28-ата минута. Червените бикове успяха да изравнят в 56-ата с попадение на Якоб Янтшер в 56-ата.

Металист обаче показа, че е по-класен от двата отбора и заби три нови гола, дело на Йонатан Кристалдо (62'), Себастиан Бланко (63') и Марлос (87') за крайното 4:1.

На 1/8-финалите тимът от Харков ще срещне гръцкия гранд Олимпиакос, който победи два пъти с по 1:0 Рубин Казан. Единственото попадение за домакините на реванша в Пирея вкара алжирецът Рафик Джебур в 14-ата минута и с това осигури класирането на тима си напред в ЛЕ.