Фенербахче и Аз Алкмаар направиха истинско шоу на стадион „Шокрю Сарачоглу” и завършиха 3:3. Гостите откриха резултата в 15-та минута с попадение на Деми де Зеув, но в 28-та минута Метин Тюмер изравни. След час игра холандците отново излязоха напред с гол на Бухари, а минута по-късно Дженер направи резултата 3:1 в полза на възпитаниците на Луис Ван Гаал. В 67-та минута Тунджай Санль намали преднината на „лалетата”, а осем минути по-късно Тюмер вкара втория си гол в мача и оформи крайния резултат.

Бразилският специалист начело на Фенербахче Зико започна със следните единайсет: Волкан Демирел, Юмит Озат, Денис Барис, Еду, Апиа, Юзгат, Борал, Метин Тюмер, Алекс, Тунчай, Дейвид.

За гостите Ван Гаал избра да стартира с: Ватерман, Ялиенс, Луринк, Де Клер, Стейнсон, Мартенс, Молоек, Де Зеув, Бухари, Дембеле, Коверманс.