Два часа, след като Борусия Дортмунд допусна загуба от гръцкия ПАОК, Шалке изравни резултата в гръцко-германските сблъсъци в Лига Европа. „Кралскосините“ победиха Астерас Триполис като гост с 4:0 и по този начин завършиха на първо място в класирането.

Спарта Прага също си бе осигурил класирането предсрочно, а в последният си мач чехите завършиха победиха АПОЕЛ с 3:1 в Никозия.

Резултатът в Триполис бе открит в 29-ата минута, когато бившият играч на Лудогорец Жуниор Кайсара центрира перфектно за Франко Ди Санто, който с глава реализира за 1:0.

В 37-ата авансът на гостите бе удвоен. Клаас-Ян Хунтелаар подаде към Максим Чупо-Мотинг, който с великолепен изстрел вкара втори гол.

Точка на спора сложи отново Чупо-Мотинг след чудесна отборна комбинация в 78-ата минута, а асистент пак бе Хунтелаар. Крайното 4:0 пък оформи Макс Майер в 86-ата минута.

В Никозия домакините откриха в 6-ата минута чрез Фернандо Кавенаги, а до края на полувремето нов гол не падна, въпреки добрите шансове за Спарта.

Резултатът бе изравнен в 63-ата минута чрез Лукас Юлис, а в 77-ата минута Тиемоко Конате асистира на Давид Лафата, който засече за 2:1. Отново Лафата оформи крайното 3:1 с втория си гол в мача в 87-ата минута.