Шахтьор Донецк победи Селта с 1:0 като гост в първи 1/16-финален мач от турнира Лига Европа. Победното попадение беше реализирано от Густаво Бланко в 26-ата минута.

Домакините от Селта започнаха устремно двубоя и бяха пълновластен господар в двубоя в първите 20-ина минути. Сякаш нелогично Шахтьор откри резултата в 26-ата минута, когато Бланко беше на точното място и откри резултата.

До почивката домакините се втурнаха да търсят изравняването, но то така и не дойде.

През втората част отново Селта беше по-активния тим и в 63-ата минута опасен удар на Кабрал мина встрани от вратата. Малко по-късно Гуидети пропусна да изравни резултата.

До края на двубоя гостите съумяха да укротят устрема на Селта и така спечели двубоя с минималното 1:0.