В първи мач от 1/16-финалите на турнира за Купата на УЕФА Шахтьор Донецк победи с 2:0 Тотнъм и по този начин взе добра преднина преди мача реванш.

Домакините имаха преимущество в началото на мача, но футболистите на Тотнъм удържаха първоначалния натиск и успяха да изравнят играта.

В края на първото полувреме лондончани имаха няколко удобни възможности да поведат, но те бяха пропилени.

През второто полувреме играта бе равностойно, но Шахтьор стигна до победата с два късни гола.

В 78-та минута Жадсон центрира опасно от ъглов удар в наказателното поле на Тотнъм, където Селезньов изпревари Гомес и прати топката в мрежата на „шпорите”.

Десет минути по-късно Шахтьор стигна до втори гол в срещата, след като Селзньов направи двойно подаване с Жадсон и бразилецът с хубав далечен удар препарира Гомес за 2:0.

Реваншът е на 26 февруари на „Уайт Харт Лейн” и Тотнъм ще трябва да наваксва два гола пасив, ако „шпорите” искат да продължат за осминафиналната фаза на турнира за Купата на УЕФА.