Отборът на Шахтьор Донецк постигна ценен успех с 2:0 при гостуването на Макаби Тел Авив в двубой от 1/16-финалите в Лига Европа.

В 31-та минута Алан Патрик се възпозлва от подаване на Микола Матвиенко, за да открие резултата. Гостите трянваше да чакат до втората минута на добавеното време на срещата, за да успеят да затвърдят аванса си след гол на Тете. Така беше оформено и крайното 2:0 за украйнския тим.

В друг мач, игран по същото време, Мьолде изтръгна равенство 3:3 в луд мач с Хофенхайм. Гостите стигнаха до аванс от 3:1, като авторът на два гола, Мунас Дабур, дори изпусна и дузпа в началото на второто полувреме.

От това се възползва норвежкия тим, отбелязвайки два гола за 4 минути, чрез Дейвид Фофана и Еирик Андерсен, за да бъде оформено крайното 3:3.