Шахтьор Донецк изхвърли Сиваспор от турнира за Лига Европа, след като го победи и във втория мач с 2:0 и с общ резултат 5:0 украинския вицешампион продължава напред.

Украинският гранд Шахтьор (Донецк) се класира в групите на Лига Европа след победа с 2:0 като домакин на турския Сивашспор в среща-реванш от решаващия четвърти квалификационен кръг на турнира.

Възпитаниците на Мирча Луческу бяха спечелили първия мач с 3:0 като гост и с общ резултат 5:0 продължават напред.

Украинците имаха огромно превъзходство в реванша и само отличните намеси на вратаря Акън Вардар спасиха Сивасспор от разгром.

В 21-ата минута бразилецът Жадсон откри резултата от дузпа, отсъдена за нарушение на Мурат Сьозгелмез срещу Дарио Сърна в наказателното поле.

Друг бразилец Луис Адриано оформи успеха на Шахтьор също от бялата точка в 59-ата минута.

Главният рефер Матео Трефолони от Италия свири втората дузпа за домакините след нарушение на Питър Мбема отново срещу Сърна.