Шахтьор Донецк постигна втора победа над Андерлехт и така си осигури място в топ 8 на Лига Европа.

След успеха с 3:1 в Украйна, тимът от Донецк постигна победа с 1:0 в Белгия и така с общ резултат 4:1 отстрани белгийския гранд.

Андерлехт имаше териториално преимущество на "Констант Ванден Сток", но нито един удар в очертанията на вратата предопределиха съдбата на тима.

Белгийците все пак реализираха попадение чрез Кара Мбоджи в 23-ата минута, но то бе отменено заради фал на Антонио Матьо Лахоз.

През втората част положенията почти липсваха, а в 84-ата минута Шахтьор остана с човек по-малко след втори жълт картон на Олександър Кучер. Само 2 минути по-късно обаче Мбоджи получи директен червен картон за груба проява без топка срещу Ферейра.

В добавеното време на мача като тактическа смяна в игра влезе Едуардо на мястото на Марлос, а 2 минути след появата си бразилецът бе изведен от Дентиньо и реализира покрай Силвио Прото за крайното 1:0.