Испанският Севиля победи Стяуа с 2:0 като гост насред Букурещ и взе солиден аванс преди реванша от 1/16-а финалите от турнира за Купата на УЕФА.

Кристиан Поулсен откри резултата малко преди края на първото полувреме. Той се разписа в 41-та минута след хубав пробив на севилци и изстрел от границата на вратарското поле. Даниел Алвеш също имаше добри положения през първата част от мача.

След почивката Стяуа започна по-активно и направи няколко добри атаки, но домакините така и не стигнаха до гол.

Голмайсторът на Севиля Фредерик Кануте се появи на терена в 67-та минута като смяна на Алфаро. Само девет минути по-късно Гоян спъна в наказателното поле Кержаков и реферът отсъди дузпа, реализирана без проблем от Кануте.

Реваншът на „Рамон Санчес Писхуан” е на 22 февруари.