Севиля оцеля в ада в Донецк и елиминира Шахтьор с 3:2 след продължения в мач от 1/8-финалите от турнира за Купата на УЕФА. Първият двубой в Испания завърши 2:2. Така носителят на торфея Севиля продължава за ¼-финалите на надпореварата.

През първото полувреме гостите изпуснаха куп положения, като главна вина затова имаше стражът на домакините Шуст. Второто полувреме започна повече от добре за „оранжевите”, които поведоха чрез Матусалем в 49-та минута.Той засече центриране от дясно на Белик с удар тип скорпион, какъвто бе специалитета на колумбийския вратар Рене Игита. Четири минути по-късно Енцо Мареска изравни, след като с глава засече центриране на бразилеца Даниел Алвеш.

В 83-та минута влезлият като резерва Елано нахлу в наказателното поле отляво и простреля Палоп за 2:1. В даденото от съдията продължение гостите оцеляха. В последната минута Алвеш центрира от ъглов удар и вратарят на андалусийци Палоп изравни и вкара мача в продължения.

В края на първото продължение Шевантон нахлу в наказателното поле на Шахтьор и простреля вратаря Шуст за трети път.

Шахтьор: Шуст, Левандовски, Чигринский, Кучер, Шевчук (43’ Рат), Гай, Матусалем (84’ Дуляй), Фернандиньо, Йадсон, Марика, Биелик (63’ Елано).

Севиля: Палоп, Наваро (81’ Валенте), Алвеш, Ескюде, Драгутинович, Хинкел (56’ Пуерта), Адриано (56’ Шевантон), Мареска, Поулсен, Луиш Фабиано, Кануте.

Съдията от Италия Джанлука Папареста показа 6 жълти картона.