Френският Сент Етиен направи сериозна крачка към груповата фаза на Лига Европа, побеждавайки като гост израелския Бейтар Йерусалим с 2:1 в прейофите на турнира.

Двата тима направиха оспорван двубой, като и трите попадения паднаха до 30-ата минута.

Реваншът е след седмица, на 25-и август във Франция.

Началото бе мечтано за домакините, които поведоха с 1:0 още в 8-ата минута. Идан Веред даде преднина на Бейтар, но гостите успяха да реагират бързо. Седем минути по-късно, в 15-ата Сент Етиен изравни с гол на Фабиен Лемоан за 1:1.

Нови 15 минути по-късно дойде моментът на 25-годишния Флорентин Погба. Възползвайки се от подаване на Ромен Хамума, Погба направи резултата 2:1 за гостите от Франция в 30-ата минута.

След почивката и двата тима имаха шансове за ново попадение, а Сент Етиен взе ценно предимство преди реванша.