Седем гола си отбелязаха отборите на Андерлехт и Хамбургер в мача реванш от осминафиналите на Лига Европа. Белгийците победиха с 4:3, но с общ резултат 6:5 немският тим продължава напред.

Гостите поведоха в 42-та минута, когато Боатенг се възползва от неразбирателство в отбраната на белгийския отбор и простреля Прото.

Домакините обаче успяха бързо да обърнат развоя на мача с две попадения в рамките на 60 секунди, след като Лукаку изравни в 44-та, а Суарес направи 2:1 в 45-та минута.

В началото на второто полувреме Хамбургер успя да изравни резултата, след като Марсел Янсен бе точен в 54-та минута.

Футболистите на Андерлехт обаче не се предадоха и Биля отново изведе белгийците напред в резултата в 59-та минута.

Бусуфа се разписа в 66-та минута за 4:2, но Младен Петрич оформи крайния резултат в срещата в 75-та минута.

Хамбургер се класира за четвъртфиналите на Лига Европа, като финалът на турнира ще се играе именно на неговия стадион Нордбанк Арена.