С три гола на нападателя на колумбийския национален отбор Фалкао отборът на Порто победи Рапид Виена с 3:1 на стадион "Ернст Хапел" в австрийската столица.

Мачът се игра в трудни атмосферни условия и при непрекъснат снеговалеж. Домакините поведоха с гол на своя 23-годишен нападател Кристофер Тримел, който се възползва в 39-та минута от грешка на Николас Отаменди.

Тогава обаче започнаха силните изяви на 24-годишния колумбиец Фалкао - в 42-та минута той пресече един пас на австрийците и изравни резултата - 1:1.

А в самия край на мача последваха "два късни гола" на колумбиеца, който има вече в актива си 7 гола в турнира.

След днешните мачове Рапид Виена и ЦСКА България загубиха шансове да продължат в следващата фаза на турнира Лига Европа, за която от група Л се класират Порто и Бешикташ.