Шампионът на Норвегия Розенборг победи с 3:1 македонския Вардар Скопие в мач от втория кръг на група "L" на Лига Европа. Домакините поведоха в 25-ата минута, когато Никлас Бендтнер бе точен от дузпа.

Датчанинът бе съборен в наказателното поле от защитника на гостите Висар Муслиу и главният съдия Георги Кабаков не се поколеба и за секунда да отсъди наказателен удар. Андерс Конрадсен покачи на 2:0 в 56-ата минута с много красив удар, а Вегар Еген Хедестад покачи на 3:0 в 68-мата минута след подаване на Бендтнер.

Зенит - Реал Сосиедад 3:1

източник: БГНЕС

В заключителните секунди на мача Вардар стигна до почетен гол чрез Хуан Фелипе.

В другата среща от групата Зенит се наложи с 3:1 над Реал Сосиедад в Санкт Петербург. Играчите на Роберто Манчини бързо поведоха с 2:0 с голове на Емилиано Ругани и Александър Кокорин до 24-ата минута. Диего Йоренте върна един гол за испанския тим малко преди почивката, но след нея домакините стигнаха до трето попадение, чийто автор отново бе Кокорин. В класирането в групата води Зенит с 6 точки, пред Сосиедад и Розенборг с по 3 и Вардар без нито една./БТА